Gani Türkiye’ye gelecek

0
1280
Afganistan İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani’nin, beraberindeki bakan ve üst düzey heyetle 23-24 Aralık’ta Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.
Ziyaret çerçevesinde, cumhurbaşkanlarının yapacağı görüşmelerde ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla ele alınacağı ifade edilerek, bununla birlikte Türkiye’nin, Afganistan’ın güvenlik, kalkınma ve kapasite oluşumu alanlarındaki çabalarına destek ve katkılarının ele alınması ile bölgesel gelişmelerle ilgili fikir alışverişinde bulunulmasının öngörüldüğü vurgulandı.
Açıklamada, konuk Cumhurbaşkanı Gani’nin Türk iş adamı ve yatırımcılarla da bir araya gelmesinin beklendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
“Afganistan Cumhurbaşkanı Gani’nin ziyareti, ülkelerimiz arasında Cumhuriyetimizin kuruluşu öncesine uzanan yakın dostluk ilişkilerinin daha da ileriye taşınması hususundaki ortak iradenin bir tezahürü olup, Türkiye, Afganistan’a içinden geçmekte olduğu Dönüşüm On Yılı süresince desteğini sürdürecektir.”

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ